04:36

anomalie

Pierwszy tydzień listopada a ja siedziałam wczoraj na placu zabaw w samej cienkiej bluzie. Nie jest to chyba normalne. Zwłaszcza, że w weekend kupiliśmy ciepłe kurtki dla mnie i Młodego. Z niecierpliwością czekam na zimę. Ale taką prawdziwą z mrozem i ze śniegiem. Tak bardzo marzą mi się białe święta - takie jak pamiętam z dzieciństwa. Za oknem sypie śnieg, mróz maluje obrazki na oknach a w domu unosi się zapach choinki i mandarynek. Odkąd jestem mamą zawsze chciałam aby ten okres około świąteczny okraszony był jakąś magią - tak jak ja to pamiętam. Nie jest to proste z wielu względów: mandarynki mamy dostępne cały rok a pogoda nie pomaga w stworzeniu tego specyficznego klimatu. W tym roku, z tego co wypisują na forach pogodowych, też ma być niemal lato w grudniu. Będę musiała stworzyć ten magiczny świat w domu za pomocą piernikowej chatki, prawdziwej choinki i innych sztuczek.
   No dobra ale skąd nagle u mnie nostalgiczna notka o świętach? Hmm pogoda za oknem mnie dobija.. Mały niestety źle znosi takie wahania pogodowe - czego skutkiem jest kolejna noc w plecy i smoczek w ciągłym użytku. Zrobiłam sobie dziś kawę - pierwszą od bardzo dawna. Ot tak, taki luksus dla mnie - nikomu nie zaszkodzę, bo nie karmię (walczę wytrwale z zatrzymaniem laktacji, co nie jest takie proste) w świątecznym kubku z Home&You. Tak, jestem tym klientem, na którym sklepy zarabiają robiąc tą całą świąteczną otoczkę.
 
  Jak co roku na Żoliborzu organizowany jest tzw bieg mikołajowy. W tym roku, ze znanych względów, nie mogę pobiec więc wpisałam moją najstarszą latorośl. Młody bardzo się ucieszył i zaczęliśmy treningi. Bieg co prawda jest tylko na 150m jednak to jego pierwszy bieg w życiu - pierwsza prawdziwa rywalizacja, więc trzeba się przygotować. Trenujemy już kilka dni i powiem szczerze, że robi postępy. Czyżby rósł kolejny powiślański biegacz??

  Ps. Mały zaakceptował mleko - na szczęście dla nie rujnujące budżetu.
I kolejny ukłon w stronę firmy Tommee tippee - super ułatwienie dla rodziców. 




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 elfchochlikimama , Blogger